Druhé kolo Mikroligy úspešne zvládnuté

Obe naše prípravky sa v nedeľu 18.11. zúčastnili druhého kola Mikroligy. Po úspešnom prvom kole sa naše deti nevedeli dočkať ďalšieho kola.
Naše „A“ družstvo cestovalo do Nitry, kde si postupne zahrali s domácim družstvom BKM SPU Nitra a s družstvom BK Junior Komárno. Chalani sa snažili vkladať do zápasov, to čo sa učia na tréningu a išlo im to výborne. Bolo úžasné sledovať, s akou energiou a elánom hrali chlapci jednotlivé zápasy. Medzi zápasmi nesmeli chýbať aj tradičné mikroligové súťaže.
Naše „B“ družstvo cestovalo opäť do Bratislavy, kde si zmerali sily až s 3 súpermi: BSC Lachova Bratislava, BK Inter Bratislava a GABBO Senec. Čítaj viac

Starší mini v predohrávke víťazne

BK Junior Komárno – ŠBK Fándly Sereď            32:43 (21:26)
Vranka 13, Hrubý 7, Cicák 6, Écsi 4, Mizerík 4, Harčár 3, Bombera 2, Hatnančík 2, Huňady 2, Baša
BK Junior Komárno – ŠBK Fándly Sereď            29:36 (12:15)
Mizerík 8, Hrubý 7, Harčár 5, Hatnančík 4, Bombera 3, Cicák 3, Baša 2, Huňady 2, Vranka 2, Écsi

Už v piatok 16.11. cestovali starší minibasketbalisti do Komárna. Súper to bol pre nás neznámy, keďže sme sa s ním ešte nestretli. V obidvoch zápasoch sme sa trápili so zakončením spod koša a s laxným prístupom, ktorý nás mohol stáť výhru v oboch zápasoch. Chlapci si musia uvedomiť, že treba bojovať a snažiť sa od začiatku do konca a nie len pár minút. Ak všetci zabrali naplno, tak sme súperovi dokázali odskočiť, no po pár minútach náš náskok súper stiahol, keď sme sa opäť nesústredili na hru. Česť niektorým hráčom, ktorí bojovali a snažili sa počas celého zápasu. Do budúcna sa budeme musieť snažiť vyvarovať sa takýmto výpadkom, pokiaľ chceme porážať aj kvalitnejších súperov a lepšie počúvať pokyny trénera.
Čítaj viac

Mladší mini s prvým víťazstvom v kariére

MBK Karlovka Bratislava „B“ – ŠBK Fándly Sereď             35:62 (20:29)
Harčár 21, Écsi 12, Hatnančík 8, Deák 6, Baša 4, Bakó 2, Urbánek 2, Valach 2, Židek 2, Chatrnúch 1, Buchač, Poláš

Mladší mini nastúpili na svoj druhý zápas sezóny na palubovke Karlovky Bratislava. Úvod zápasu patril našim chlapcom a vypracovali si menšie vedenie, ktoré do konca zápasu nepustili a v druhom polčase ho ešte navýšili. Po zápase sa chlapci veľmi tešili, keďže pre viacerých chlapcov to bolo prvé víťazstvo v ich basketbalovej kariére a veríme, že nebude posledné. Počas zápasu sme sa nevyvarovali viacerým chybám, keď sme trestuhodne zahadzovali koše spod koša a slabej bojovnosti, najmä v prvom polčase. No v druhom polčase sme pridali na dôraze a bojovnosti, viacej sme si prihrávali, čoho výsledkom bolo, že až 10 hráčov sa zapísalo do streleckej listiny. V zápase 3×3 sa to podarilo aj Mišovi a Nikolasovi, takže všetci odchádzali domov spokojní´a šťastní.  Čítaj viac

Dva obraty priniesli mladším žiakom dve výhry

ŠBK Junior Levice – ŠBK Fándly Sereď         46:52 (29:33)
Truong Q. 19, Beno 8, Godály 6, Mizera 6, Pasternák 6, Truong H. 3, Pekarík 2, Vranka 2
ŠBK Junior Levice – ŠBK Fándly Sereď          49:52 (32:24)
Truong Q. 18, Godály 16, Mizera 8, Pasternák 4, Hrubý 3, Vranka 2, Truong H. 1

Mladší žiaci nastúpili v sobotu 10.11. v Leviciach. Očakávali sa vyrovnané zápasy, čo sa aj do bodky naplnilo. Oba zápasy sa niesli v podobnom duchu. Úvod zápasov patril našim chlapcom, potom sa súper prebudil a zápasy vyrovnal, no záver zápasov bol v jasnej réžií našich chlapcov, keď skvelými obratmi dokázali v Leviciach vybojovať 2 výhry. Chlapcov treba pochváliť za bojovnosť, nasadenie a nezlomnosť, keď aj za negatívneho stavu dokázali zápasy otočiť a vyhrať. V prvom zápase o víťazstve rozhodla štvrtá štvrtina, ktorú chlapci vyhrali 17:4 a v druhom zápase to bol úsek medzi treťou a štvrtou štvrtinou, ktorý vyhrali 18:2. Čítaj viac

Dva bojovné výkony starších mini na súpera nestačili

BK Gabko Senec – ŠBK Fándly Sereď               62:39 (38:20)
Vranka 18, Beno 8, Hrubý 5, Harčár 4, Cicák 2, Mihalovič 2
BK Gabko Senec – ŠBK Fándly Sereď               46:36 (26:20)
Beno 12, Hrubý 8, Vranka 8, Hrubý 4, Cicák 2, Mihalovič 2

Starší minibasketbalisti nastúpili v predohrávke na palubovke Senca. V prvom zápase sme nezachytili úvod zápasu (18:5) a súper do konca zápasu nám nedovolil priblížiť sa. Veľmi nás môže mrzieť, že sme nepremenili až 19 trestných hodov, čo nás obralo o lepší výsledok. Po dohovore po prvom zápase chlapci zapli na vyššie obrátky a po celý zápas dokázali držať so súperom krok. Podarilo sa nám premieňať aj trestné hody. No v druhom polčase sme sa nevyhli hluchým pasážam, čo súper využil a odskočil nám na 10 bodový rozdiel, ktorý sme už nedokázali dotiahnuť. Pokiaľ chceme vyhrávať vyrovnané zápasy, nesmieme poľaviť ani minútu a hrať koncentrovane počas celého zápasu. V oboch zápasoch sme sa trápili s agresívnou obranou domácich, keď sme si nevedeli poriadne prihrať, čo nás stálo výhru v druhom zápase. Čítaj viac

Inter Bratislava nad sily mladších mini

ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava                 16:67 (15:35)
Harčár 11, Baša 2, Deák 2, Écsi 1, Bakó, Buchač, Hatnančík, Chatrnúch, Poláš, Ščípa, Urbánek, Valach, Židek

Mladší minibasketbalisti nastúpili na svoj prvý súťažný zápas proti favoritovi celej súťaže Interu Bratislava. Súpera sa vôbec nezľakli a prvú štvrtinu sa im podarilo vyhrať o 8 bodov. No potom súper zapol na vyššie obrátky a nepustil našich hráčov takmer k ničomu. Naši chlapci sa len veľmi ťažko presadzovali cez húževnatého súpera, ktorý prevýšil našich chlapcov vo všetkých herných činnostiach.
Ďalší zápas odohrajú mladší mini na palubovke Karlovky Bratislava v sobotu 10.11. Čítaj viac

Obe prípravky zahájili Mikroligovú sezónu

Obe naše prípravky odštartovali Mikroligovú sezónu 2018/2019. Pre obe družstvá to boli prvé kontakty so zápasom, i keď v Mikrolige sa nejedná o súťažné zápasy, ale je to hra 3 na 3.
Naše „A“ družstvo sa predstavilo na domácej palubovke, kde privítali 2 súperov z Bratislavy: BK Inter Bratislava a BSC Turnianska Bratislava. Chalani sa s oboma súpermi popasovali výborne a snažili sa do zápasov vkladať, to čo sa učia na tréningu.Zo začiatku niektorí pôsobili trochu ustráchane, no pribúdajúcimi minútami sa postupne osmeľovali a užívali si každú jednu strávenú minútu na ihrisku.  Čítaj viac

Mladší žiaci s prvou výhrou v sezóne

BKM SPU Nitra – ŠBK Fándly Sereď              39:35 (23:17)
Truong Q. 17, Mizera 6, Pasternák 4, Pekarík 3, Vranka 3
BKM SPU Nitra – ŠBK Fándly Sereď              34:50 (17:21)
Truong Q. 19, Mizera 7, Pasternák, 7, Pekarík 7, Bédi 4, Mizerík 4, Šarvaic 2

V sobotu 13.10. nastúpili mladší žiaci na prvé súťažné zápasy v novej sezóne. Na zápas sme cestovali iba s 10 hráčmi z dôvodu chorobnosti v našom družstve. Do prvého zápasu sezóny nastúpili obe družstvá koncentrovane a celý prvý polčas sa viezol vo vyrovnanom duchu. V tretej štvrtine súper odskočil na 12 bodov, no naši chlapci sa nevzdali, zabojovali a priblížili sa súperovi na rozdiel 3 bodov 2 minúty pred koncom. Škoda, že sme súpera nedokázali zlomiť, keď sme zahodili na konci pár jasných šancí. Do druhého zápasu nastúpili chlapci odhodlaní vrátiť súperovi prehru. Začali famózne a v úvode vyhrávali 11:0. Súper sa však postupne do zápasu vrátil a zápas do polčasu vyrovnal. V druhom polčase chlapci opäť zvýšili obrátky a spravili si náskok, ktorý udržali až do konca zápasu. Čítaj viac

Starší mini na Inter nestačili

BK Inter Bratislava – ŠBK Fándly Sereď             72:21 (42:11)
Hatnančík 7, Mizerík 6, Hrubý 4, Harčár 2, Vranka 2
BK Inter Bratislava – ŠBK Fándly Sereď             63:19 (29:10)
Hatnančík 6, Hrubý 5, Mizerík 4, Harčár 2, Vranka 2

V sobotu 6.10. nastúpili starší minibasketbalisti na svoje prvé súťažné zápasy v tejto sezóne a to hneď proti majstrovi Slovenska z minulej sezóny. Zo začiatku prejavovali veľký rešpekt a súpera sa zľakli. No postupom času rešpekt opadol a postupne sme sa dostávali do zápasu. Súper ukázal prevahu vo všetkých herných činnostiach a dokonale zúžitkoval výškovú prevahu na ihrisku. Naopak aj naši chlapci ukázali v niektorých momentoch, že basketbal hrať vedia. Pochvalu si zaslúži každý jeden hráč, pretože sme pricestovali len v malom počte a nemohli sme striedať. Čítaj viac

Úspešný vstup mladších žiakov do novej sezóny

V sobotu 15.9. sa mladší žiaci zúčastnili medzinárodného turnaja v Bánovciach nad Bebravou  za účasti 4 družstiev: BBK Bánovce nad Bebravou, SKB Zlín, ŠBK Handlová a ŠBK Fándly Sereď. Bola to prvá previerka našich chlapcov v novej sezóne a zvládli ju výborne. Na turnaj sme vycestovali len s 10 hráčmi, pretože máme v družstve zranených hráčov. Na úvod treba podotknúť, že každý zápas sa hral iba 4×6 minút. Taktiež bola novinka pre našich hráčov útok na 24 sekúnd. Nie vždy si to chlapci uvedomovali. Snáď sa to zlepší do začiatku novej sezóny. Prvý zápas sme odohrali s českým družstvom SKB Zlín. Súper disponoval niekoľkými vysokými hráčmi, no naši chlapci sa s tým dokázali popasovať a oplatili súperovi prehru z minulej sezóny na turnaji v Žiline. V druhom zápase sme narazili na nami známe domáce družstvo. Čítaj viac