Ako sa momentálne darí našim družstvám ?

Blíži sa koniec kalendárneho roka a to znamená, že naše družstvá majú za sebou viac ako tretinu odohraných zápasov. Prinášame vám prehľad ako sa im momentálne darí.

Mladší žiaci vstupovali už do svojej tretej súťažnej sezóny. Momentálne sa nachádzajú na 3. mieste, keď sa im podarilo zvíťaziť v Nitre, Leviciach a doma s BSC Bratislava. Mrzieť ich môžu tesné prehry v druhých zápasoch s Nitrou a s BSC Bratislava. Chlapci sa každým rokom zlepšujú a napredujú, o čom svedčia aj výsledky. Minulú sezónu prehrali s BSC všetky zápasy o 20 bodov, Čítaj viac

Tretie kolo Mikroligy úspešne zvládnuté

Na tretiu adventnú nedeľu bolo naplánované tretie kolo Mikroligy. Obe naše prípravky nemuseli ďaleko cestovať, naše „A“ družstvo sa predstavilo v Sokolovni a naše „B“ družstvo sa predstavilo v našej domácej telocvični ZŠ J. Fándlyho.
Chlapci si pôvodne mali zmerať sily s domácou Lokomotívou a dievčatami zo Slovanu Bratislava. Slovan Bratislava však kvôli chorobe nepricestoval a tak si naši zahrali 2 zápasy proti Lokomotíve.V oboch zápasoch ukázali peknú hru, keď si krásne prihrávali, hrali nesebecky a dokonca sa im podarilo aj v obrane strážiť si svojho hráča. Čítaj viac

Starší mini v predohrávke bojovali proti Interu

ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava               28:79 (18:43)
Mizerík 10, Harčár 7, Hrubý 5, Cicák 2, Deák, 2, Hatnančík 2
ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava               13:56 (9:28)
Hrubý 5, Harčár 4, Baša 2, Mizerík 2

V stredu 12.12. nastúpili starší minibasketbalisti v predohrávaných stretnutiach proti lídrovi súťaže Interu Bratislava. Na zápasy sme nastúpili v oklieštenej zostave bez 4 hráčov základnej zostavy. Všetci hráči statočne bojovali počas obidvoch zápasov, nevzdávali sa a snažili sa aj za nepriaznivého stavu, za čo im patrí veľká pochvala. Na súpera to bohužiaľ nestačilo. Súper mal nielen výškovú prevahu, ale bol aj o triedu lepší vo všetkých herných činnostiach.
Toto boli posledné zápasy starších mini v tomto kalendárnom roku, najbližšie sa predstavia až vo februári na domácej palubovke proti družstvu BK Gabko Senec. Čítaj viac

Mladší žiaci s dvomi prehrami

BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Fándly Sereď            60:47 (36:29)
Truong Q. 19, Mizera 13, Hrubý 6, Godály 5, Pasternák 2, Pekarík 2
BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Fándly Sereď            86:44 (47:22)
Truong Q. 14, Vranka 10, Mizera 8, Pasternák 4, Pekarík 4, Beno 2

V sobotu 8.12. nastúpili mladší žiaci v Sokolovni proti domácej Lokomotíve. V minulej sezóne sa im proti tomuto družstvu nedarilo, keď prehrali 3 zápasy o 40 bodov. No dnes naši chlapci ukázali, že ani tohto súpera sa netreba báť a dá sa s ním hrať vyrovnaný zápas. V prvom zápase sa pustili do súpera bez rešpektu a dokázali s ním držať krok až do začiatku štvrtej štvrtiny kedy bol stav 48:43. Čítaj viac

Mikuláš navštívil aj našich prípravkárov

Ako to už každoročne býva zvykom, na mikulášsky deň usporiadal náš klub v spolupráci s Centrom voľného času pri ZŠ J. Fándlyho Mikulášsky basketbal. Táto akcia je určená pre všetkých prípravkárov a predprípravkárov, ktorí trénujú v Centre voľného času. Telocvičňa sa nám pomaly začala napĺňať už pol hodinu pred začiatkom, keďže niektoré deti boli zvedavé a nedočkavé kedy príde Mikuláš. Po príchode všetkých deti, ktorých bolo vyše 50, sme sa rozbehali a rozcvičili. Potom sme rozdelili deti do jednotlivých družstiev a vrhli sme sa do súťaženia. Čítaj viac

Dráma s Levicami priniesla starším mini dve výhry

ŠBK Fándly Sereď – ŠBK Junior Levice           54:52 (27:27)
Vranka 19, Hrubý 7, Mizerík 7, Harčár 6, Bombera 5, Huňady 4, Cicák 3, Écsi 3, Baša, Hatnančík
ŠBK Fándly Sereď – ŠBK Junior Levice           34:31 (15:15)
Mizerík 9, Vranka 9, Hrubý 7, Hatnančík 5, Harčár 2, Écsi 1, Huňady 1, Baša, Bombera, Cicák
V prvý decembrový deň nastúpili starší minibasketbalisti po prvý krát v tejto sezóne na domácej palubovke. Ich súperom bolo družstvo z Levíc. Do prvého zápasu nastúpili naši chlapci koncentrovaní, vybojovali si mierny náskok a v druhej štvrtine dokázali Leviciam odskočiť na 12 bodov (26:14). V zápätí sme spanikárili, pokazili pár prihrávok a súper stihol do polčasu zápas vyrovnať. Tretia štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu, no opäť sme sa nevyhli hluchej pasáži a súper nám odskočil až na 8 bodov na začiatku štvrtej štvrtiny (42:50). Čítaj viac

Mladší žiaci s výhrou a prehrou proti BSC Bratislava

ŠBK Fándly Sereď – ŠŠK BSC Bratislava                   61:42 (26:24)
Truong Q. 24, Mizera 16, Godály 10, Pasternák 7, Kusý 2, Mizerík 2
ŠBK Fándly Sereď – ŠŠK BSC Bratislava                   54:56 po 2. predĺžení (24:28,44:44,52:52)
Truong Q. 20, Mizera 16, Pasternák 7, Truong H. 5, Godály 2, Mizerík 2, Pekarík 2

Mladší žiaci nastúpili na ďalšie kolo prvýkrát na domácej palubovke proti družstvu ŠŠK BSC Bratislava. Už minulú sezónu, hlavne v odvetnom zápase v Bratislave, sme dokázali hrať so súperom vyrovnanú partiu. Verili sme, že by sa nám mohlo konečne podariť tohto súpera zdolať. Prvý polčas prvého zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. No v druhom polčase naši chlapci zabrali, nedovolili súperovi poľahky skórovať a v útoku predviedli pár jednoduchých zakončení z rýchlych protiútokov, čím si vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý už vo štvrtej štvrtine nepustili. Čítaj viac

Nitra nad sily mladších mini

ŠBK Fándly Sereď – BKM SPU Nitra               40:73 (17:34)
Deák 14, Harčár 11, Hatnančík 7, Écsi 4, Baša 2, Chatrnúch 2, Bakó, Buchač, Poláš, Ščípa, Valach
V sobotu 24.11. nastúpili mladší minibasketbalisti na svoj ďalší zápas. Predstavili sa pred domácim publikom proti Nitre. So súperom sme dokázali hrať vyrovnanú partiu do polovice druhej štvrtiny, kedy súper 10 bodmi v sérií odskočil na výraznejší rozdiel, z ktorého sme sa nedokázali spamätať. V druhom polčase súper nepoľavil a náskok postupne navyšoval. V tejto kategórií máme viacero hráčov mladších, ktorí ešte chodia len do prípravky, no každým zápasom sa ich hra zlepšuje. Veríme, že časom opadne aj stres a dokážu sa popasovať aj so silnejším súperom.
Ďalší zápas odohrajú mladší mini v Bratislave proti družstvu BSC Bratislava v sobotu 8.12.

Druhé kolo Mikroligy úspešne zvládnuté

Obe naše prípravky sa v nedeľu 18.11. zúčastnili druhého kola Mikroligy. Po úspešnom prvom kole sa naše deti nevedeli dočkať ďalšieho kola.
Naše „A“ družstvo cestovalo do Nitry, kde si postupne zahrali s domácim družstvom BKM SPU Nitra a s družstvom BK Junior Komárno. Chalani sa snažili vkladať do zápasov, to čo sa učia na tréningu a išlo im to výborne. Bolo úžasné sledovať, s akou energiou a elánom hrali chlapci jednotlivé zápasy. Medzi zápasmi nesmeli chýbať aj tradičné mikroligové súťaže.
Naše „B“ družstvo cestovalo opäť do Bratislavy, kde si zmerali sily až s 3 súpermi: BSC Lachova Bratislava, BK Inter Bratislava a GABBO Senec. Čítaj viac

Starší mini v predohrávke víťazne

BK Junior Komárno – ŠBK Fándly Sereď            32:43 (21:26)
Vranka 13, Hrubý 7, Cicák 6, Écsi 4, Mizerík 4, Harčár 3, Bombera 2, Hatnančík 2, Huňady 2, Baša
BK Junior Komárno – ŠBK Fándly Sereď            29:36 (12:15)
Mizerík 8, Hrubý 7, Harčár 5, Hatnančík 4, Bombera 3, Cicák 3, Baša 2, Huňady 2, Vranka 2, Écsi

Už v piatok 16.11. cestovali starší minibasketbalisti do Komárna. Súper to bol pre nás neznámy, keďže sme sa s ním ešte nestretli. V obidvoch zápasoch sme sa trápili so zakončením spod koša a s laxným prístupom, ktorý nás mohol stáť výhru v oboch zápasoch. Chlapci si musia uvedomiť, že treba bojovať a snažiť sa od začiatku do konca a nie len pár minút. Ak všetci zabrali naplno, tak sme súperovi dokázali odskočiť, no po pár minútach náš náskok súper stiahol, keď sme sa opäť nesústredili na hru. Česť niektorým hráčom, ktorí bojovali a snažili sa počas celého zápasu. Do budúcna sa budeme musieť snažiť vyvarovať sa takýmto výpadkom, pokiaľ chceme porážať aj kvalitnejších súperov a lepšie počúvať pokyny trénera.