Seredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérou

Včerajší deň, štvrtok 20.6.2019, sa zapíše do histórie nielen seredského basketbalu. Včera sa uskutočnil posledný tréning vedený seredskou trénerskou legendou Jolanou Čomajovou.  Vyše 35 rokov sa venovala seredskému mládežníckemu basketbalu a dala mu neskutočne veľa. Na Základnej škole Juraja Fándlyho dokázala založiť a pozdvihnúť basketbal na vyššiu úroveň a vďaka nej, môžeme hovoriť o škole ako o basketbalovej škole. Čítaj viac

Seredský streetball napísal ďalšiu kapitolu

V sobotu 8.6. mesto Sereď žilo basketbalom. Okrem podujatia Sereď Cup 3×3, ktoré prebiehalo na námestí, Školský basketbalový klub Sereď v spolupráci s Centrom voľného času pri ZŠ J. Fándlyho usporiadal na multifunkčnom ihrisku ZŠ J. Fándlyho podujatie pre mladých basketbalistov a basketbalistky s názvom Seredský streetball 2019. Tento rok to bol už tretí ročník tohto podujatia. Podujatie otvoril primátor mesta Sereď Ing. Martin Tomčányi, ktorý sa prihovoril všetkým basketbalistom a basketbalistkám a poprial im veľa športových úspechov. Čítaj viac

Na záver sezóny výhra a prehra starších mini

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Fándly Sereď               41:46 (19:28)
Harčár 13, Écsi 10, Vranka 7, Bombera 6, Baša 3, Mizerík 3, Beno 2, Mihalovič 2
MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Fándly Sereď               58:33 (36:9)
Mizerík 13, Harčár 8, Bombera 4, Vranka 4, Beno 2, Ščípa 2

V nedeľu 12.5. nastúpili starší minibasketbalisti na svoje posledné zápasy v tejto sezóne v oklieštenej zostave bez viacerých hráčov základnej zostavy. Chalani však boli odhodlaní bojovať a pobiť sa o čo najlepší výsledok a tak aj nastúpili do prvého zápasu. V prvej štvrtine nedovolili súperovi sa vzdialiť a tak bola prvá štvrtina vyrovnaná. Čítaj viac

Výborný výkon mladších mini v prvom polčase na súpera nestačil

ŠBK Fándly Sereď – MBK Karlovka Bratislava „A“              40:70 (22:29)
Urbánek 12, Baša 10, Écsi 8, Harčár 4, Valach 4, Bakó 2

Mladší minibasketbalisti odohrali posledný zápas v sezóne doma proti bratislavskej Karlovke. Do posledného zápasu sme nastúpili bez Tomáša Hatnančíka s cieľom odohrať dobrý zápas a sťažiť kvalitnému súperovi cestu za víťazstvom. Úvod zápasu sme zvládli výborne a nedovolili sme súperovi odskočiť a dokázali sme s ním hrať vyrovnanú partiu. Čítaj viac

Starší mini v posledných domácich zápasoch víťazne

ŠBK Fándly Sereď – BKM SPU Nitra             61:42 (34:17)
Vranka 18, Beno 11, Écsi 10, Bombera 8, Mizerík 6, Mihalovič, 4, Harčár 2, Huňady 2
ŠBK Fándly Sereď – BKM SPU Nitra             62:50 (39:21)
Vranka 19, Mizerík 12, Beno 10, Hatnančík 9, Bombera 6, Harčár 4, Écsi 2

Starší minibasketbalisti nastúpili v prvú májovú sobotu na posledné zápasy na domácej palubovke v tejto sezóne. V úvode prvého zápasu sme sa natrápili a nevedeli sme sa trafiť ani z čistej pozície spod koša. Súper dokázal na náš kôš vždy odpovedať. No do druhej štvrtiny sme nastúpili plne sústredení, začali sme lepšie brániť, čoho výsledkom bolo 17 bodové vedenie po prvom polčase. Čítaj viac

Mladší žiaci sa rozlúčili so sezónou bojovným výkonmi

ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava                 37:87 (21:46)
Mizera 13, Mizerík 6, Vranka 6, Godály 4, Truong Q. 4, Pekarík 2, Truong H. 2
ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava                  42:81 (24:48)
Mizera 10, Truong Q. 7, Pasternák 6, Truong H. 6, Godály 4, Pekarík 4, Mizerík 3, Vranka 2

V stredu 1.5. nastúpili mladší žiaci na domácej palubovke posledný krát v tejto sezóne proti lídrovi súťaže. Našich chlapcov tak čakali veľmi ťažké zápasy. Už od začiatku prvého zápasu súper diktoval tempo hry a jednoznačne išiel za víťazstvom. Pozitívom je, že v druhej a štvrtej štvrtine sme so súperom dokázali hrať vyrovnanú partiu. Čítaj viac

Finálové kolo Mikroligy aj s účasťou našich prípravok

V poslednú aprílovú nedeľu sa uskutočnilo posledné, finálové kolo Mikroligy v Senci. Bolo to krásne vyvrcholenie celej mikroligovej sezóny a obe naše prípravky tam samozrejme nesmeli chýbať.

Naše „A“ družstvo si zmeralo sily s prípravkami z BSC Bratislava a to konkrétne s BSC Lachova a BSC Turnianska.V oboch zápasoch chlapci ukázali veci, ktoré sa učia na tréningu a do oboch zápasoch dávali neskutočnú energiu a bojovnosť. Po zápasoch malo každé družstvo vybrať jedného hráča do súťaže 1 na 1. Čítaj viac

PRIHRAJTE NÁM 2% Z DANE

Vážení rodičia a priatelia Školského basketbalového klubu, touto cestou by sme Vás radi oslovili s možnosťou venovať deťom aspoň niečo málo pre radosť a potešenie z basketbalu. Venujte im 2% zo svojich daní na zlepšenie kvality a rozvoja celého nášho klubu. O basketbal majú deti každým rokom zvýšený záujem. Snažíme sa pracovať s mládežou základných škôl už od útleho veku. Chceme organizovať rôzne akcie a aktivity nielen pre deti, ale aj pre rodičov a priateľov klubu, ako poďakovanie za úsilie venované tomuto športu. Nemusíte sa báť, Vaša investícia sa Vám vráti. Náš klub poskytuje deťom niečo, čo sa len veľmi ťažko dá zaplatiť peniazmi.

–> 2 % z dane <–

Čítaj viac

Mladší mini v Trnave veľmi sklamali a zaslúžene prehrali

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Fándly Sereď                               59:41 (29:29)
Valach 14, Harčár 9, Urbánek 6, Écsi 4, Hatnančík 4, Židek 4

Mladší minibasketbalisti odohrali svoj posledný zápas vonku na palubovke Trnavy. Na zápas sme cestovali v oklieštenej zostave iba s 10 hráčmi, pričom jeden hráč nastúpil s chorobou. Začiatok zápasu sme zvládli na výbornú, keď sme vyhrali prvú štvrtinu 23:10 a nič nenaznačovalo k tomu, aby sme zápas nedotiahli do úspešného konca. Čítaj viac

Mladší žiaci s kolísavými výkonmi na turnaji v Ostrave

Cez veľkonočné prázdniny, v dňoch 18. – 21.4. sa dve družstvá nášho klubu zúčastnili medzinárodného turnaja v Ostrave. Tohto turnaja sa každoročne zúčastňujú aj družstvá zo známych basketbalových krajín, ako napr. z Maďarska, Slovinska, Lotyšska, Nemecka, atď. Po minuloročnom turnaji v Prahe, sme tento rok zmenili destináciu.

Mladší žiaci mali vo svojej kategórií 14 družstiev. Vo svojej skupine si postupne zmerali sily s družstvami: BCM Olomouc, ALBA Berlin a BA Sparta Praha. Čítaj viac