Obe prípravky zahájili Mikroligovú sezónu

Obe naše prípravky odštartovali Mikroligovú sezónu 2018/2019. Pre obe družstvá to boli prvé kontakty so zápasom, i keď v Mikrolige sa nejedná o súťažné zápasy, ale je to hra 3 na 3.
Naše „A“ družstvo sa predstavilo na domácej palubovke, kde privítali 2 súperov z Bratislavy: BK Inter Bratislava a BSC Turnianska Bratislava. Chalani sa s oboma súpermi popasovali výborne a snažili sa do zápasov vkladať, to čo sa učia na tréningu.Zo začiatku niektorí pôsobili trochu ustráchane, no pribúdajúcimi minútami sa postupne osmeľovali a užívali si každú jednu strávenú minútu na ihrisku.  Čítaj viac

Mladší žiaci s prvou výhrou v sezóne

BKM SPU Nitra – ŠBK Fándly Sereď              39:35 (23:17)
Truong Q. 17, Mizera 6, Pasternák 4, Pekarík 3, Vranka 3
BKM SPU Nitra – ŠBK Fándly Sereď              34:50 (17:21)
Truong Q. 19, Mizera 7, Pasternák, 7, Pekarík 7, Bédi 4, Mizerík 4, Šarvaic 2

V sobotu 13.10. nastúpili mladší žiaci na prvé súťažné zápasy v novej sezóne. Na zápas sme cestovali iba s 10 hráčmi z dôvodu chorobnosti v našom družstve. Do prvého zápasu sezóny nastúpili obe družstvá koncentrovane a celý prvý polčas sa viezol vo vyrovnanom duchu. V tretej štvrtine súper odskočil na 12 bodov, no naši chlapci sa nevzdali, zabojovali a priblížili sa súperovi na rozdiel 3 bodov 2 minúty pred koncom. Škoda, že sme súpera nedokázali zlomiť, keď sme zahodili na konci pár jasných šancí. Do druhého zápasu nastúpili chlapci odhodlaní vrátiť súperovi prehru. Začali famózne a v úvode vyhrávali 11:0. Súper sa však postupne do zápasu vrátil a zápas do polčasu vyrovnal. V druhom polčase chlapci opäť zvýšili obrátky a spravili si náskok, ktorý udržali až do konca zápasu. Čítaj viac

Starší mini na Inter nestačili

BK Inter Bratislava – ŠBK Fándly Sereď             72:21 (42:11)
Hatnančík 7, Mizerík 6, Hrubý 4, Harčár 2, Vranka 2
BK Inter Bratislava – ŠBK Fándly Sereď             63:19 (29:10)
Hatnančík 6, Hrubý 5, Mizerík 4, Harčár 2, Vranka 2

V sobotu 6.10. nastúpili starší minibasketbalisti na svoje prvé súťažné zápasy v tejto sezóne a to hneď proti majstrovi Slovenska z minulej sezóny. Zo začiatku prejavovali veľký rešpekt a súpera sa zľakli. No postupom času rešpekt opadol a postupne sme sa dostávali do zápasu. Súper ukázal prevahu vo všetkých herných činnostiach a dokonale zúžitkoval výškovú prevahu na ihrisku. Naopak aj naši chlapci ukázali v niektorých momentoch, že basketbal hrať vedia. Pochvalu si zaslúži každý jeden hráč, pretože sme pricestovali len v malom počte a nemohli sme striedať. Čítaj viac

Úspešný vstup mladších žiakov do novej sezóny

V sobotu 15.9. sa mladší žiaci zúčastnili medzinárodného turnaja v Bánovciach nad Bebravou  za účasti 4 družstiev: BBK Bánovce nad Bebravou, SKB Zlín, ŠBK Handlová a ŠBK Fándly Sereď. Bola to prvá previerka našich chlapcov v novej sezóne a zvládli ju výborne. Na turnaj sme vycestovali len s 10 hráčmi, pretože máme v družstve zranených hráčov. Na úvod treba podotknúť, že každý zápas sa hral iba 4×6 minút. Taktiež bola novinka pre našich hráčov útok na 24 sekúnd. Nie vždy si to chlapci uvedomovali. Snáď sa to zlepší do začiatku novej sezóny. Prvý zápas sme odohrali s českým družstvom SKB Zlín. Súper disponoval niekoľkými vysokými hráčmi, no naši chlapci sa s tým dokázali popasovať a oplatili súperovi prehru z minulej sezóny na turnaji v Žiline. V druhom zápase sme narazili na nami známe domáce družstvo. Čítaj viac

Prvé zápasy starších mini v novej sezóne

V sobotu 15.9. sa starší minibasketbalisti zúčastnili miniturnaja v Nitre. Na turnaj sme necestovali v kompletnom zložení, keďže niektorí hráči išli pendlovať za mladších žiakov na turnaj do Bánoviec. Oba zápasy nám ukázali na čom ešte musíme popracovať do začiatku sezóny. V prvom rade musíme hrať a bojovať počas celého zápasu, nie len v niektorých úsekoch zápasu. Snáď sa nám to podarí postupne odstrániť. Pochválil by som chlapcov, pre ktorých to bol prvý zápas v živote. Chalani sa na ihrisku nestratili a do bodky si splnili svoje úlohy. Čítaj viac

Úspešná spolupráca s CVČ pri ZŠ J. Fándlyho Sereď

Centrum voľného času pri ZŠ J. Fándlyho v Seredi otvorilo tento školský rok 4 pohybové prípravky zamerané na basketbal (3 prípravky a 1 predprípravka). Na našej škole je basketbal veľmi populárny, o čom svedčia aj nasledujúce riadky. Škola úzko spolupracuje so Školským basketbalovým klubom Sereď, kde deti po ukončení prípravky pokračujú s basketbalom ďalej v tomto klube, hrajú súťažné zápasy a môžu naďalej rozvíjať ich basketbalové zručnosti a schopnosti. Takisto naša škola spolupracuje s materskými školami. Okrem rôznych aktivít ako napr. Deň otvorených dverí sa naša škola venovala aj predškolákom počas celého školského roka. Predškoláci minulý školský rok dva krát do týždňa navštevovali telocvičňu a spolu s trénerom sa venovali pohybovej príprave a oboznamovaniu sa s basketbalom. V kútiku duše sme vtedy dúfali, že deti po prihlásení sa na našu školu budú v tomto ďalej pokračovať. No to čo sa udialo prvý septembrový týždeň nečakal snáď ani najväčší optimista.

Čítaj viac

Úspešný Seredský Basket Camp 2018

V prvý júlový týždeň usporiadal Školský basketbalový klub v spolupráci s CVČ pri ZŠ J. Fándlyho Sereď Seredský Basket Camp 2018. Prihlásilo sa nám 26 camperov, čo bolo viac ako minulý rok, ktorí boli ochotní a odhodlaní trénovať aj cez prázdniny. Camperi boli rozdelení do 2 tímov: Team Red a Team Blue. Modrá a červená sú oficiálne farby klubu a ZŠ J. Fándlyho. Režim dňa bol nasledovný: ráno tréning, potom desiata, nasledovali súťaže a bazén, po bazéne obed, po obede odpočinok a po odpočinku druhý tréning. Tento rok sme zaviedli aj novinku, keď sme sa počas odpočinku venovali angličtine. Čítaj viac

Aká bola sezóna 2017/2018 ?

Školský basketbalový klub Sereď, mal v tejto sezóne 2 družstvá hrajúce súťažné zápasy , 2 prípravky a 1  predprípravku.

Mladší minibasketbalisti pod vedením trénera Jakuba Čomaja zažili svoje prvé zápasy v ich basketbalovej kariére. Sezónu začali v septembri 2017 prípravným turnajom v Trnave. V prvom súťažnom zápase kariéry sa im podarilo v Leviciach zvíťaziť, odvtedy ťahali menšiu sériu prehier, no koniec sezóny zvládli výborne, keď z posledných piatich zápasov sezóny štyri vyhrali. Nakoniec to stačilo na 5. miesto spomedzi 8 družstiev v tabuľke. Veľký úspech sa im podaril na veľkonočnom medzinárodnom turnaji v Prahe, kde v konkurencii českých družstiev získali bronzové medaily. Čítaj viac

Prípravkári ukončovali sezónu

V pondelok 18.6. ukončili obe prípravky školský rok 2017/2018. Najprv sme sa všetci rozcvičili, či už s loptu ale aj bez lopty. Po rozcvičke sme sa rozdelili do družstiev a začali sme postupne súťažiť. Na záver nemohla chýbať súťaž v zbieraní cukríkov. Na každej jednej tvári bol vidieť úsmev a radosť, deti si toto popoludnie nesmierne užívali. Po súťažiach obe trénerky zhodnotili celú sezónu a pochválili každého za usilovnú práca počas celého roka. Všetci boli odmenení diplomom a lízatkom.
Bolo úžasné sledovať, ako sa počas školského roka postupne zlepšovali a ako ich basketbal bavil viac a viac. Veríme, že im tento elán vydrží čo najdlhšie.
Už teraz sa všetci tešia na novú sezónu, v ktorej ich budú čakať prvé kontakty so zápasom. Obe prípravky budú totiž v novej sezóne prihlásené do Mikroligy.