Školský basketbalový klub Sereď, mal v tejto sezóne 2 družstvá hrajúce súťažné zápasy , 2 prípravky a 1  predprípravku.

Mladší minibasketbalisti pod vedením trénera Jakuba Čomaja zažili svoje prvé zápasy v ich basketbalovej kariére. Sezónu začali v septembri 2017 prípravným turnajom v Trnave. V prvom súťažnom zápase kariéry sa im podarilo v Leviciach zvíťaziť, odvtedy ťahali menšiu sériu prehier, no koniec sezóny zvládli výborne, keď z posledných piatich zápasov sezóny štyri vyhrali. Nakoniec to stačilo na 5. miesto spomedzi 8 družstiev v tabuľke. Veľký úspech sa im podaril na veľkonočnom medzinárodnom turnaji v Prahe, kde v konkurencii českých družstiev získali bronzové medaily.

Starší minibasketbalisti začali sezónu turnajom v Bánovciach nad Bebravou za účasti 4 družstiev. Generálkou pred sezónou bol prípravný zápas s Nitrou. Úvod sezóny bol trochu rozpačitý aj preto, že trénerka Jolana Čomajová bola dlhšiu dobu PN (našťastie ju plnohodnotne nahradil tréner Roman Pekarík) no po rozpačitom začiatku sezóny sa chlapci vzchopili a začalo sa im dariť, čoho výsledkom bolo 4. miesto spomedzi 8 družstiev v konečnej tabuľke. Cez polročné prázdniny sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Žiline. Skvelý kúsok sa im podaril na medzinárodnom turnaji v Prahe, kde obsadili v konkurencii nemeckých, poľských, maďarských a českých družstiev výborné 4. miesto, keď sa im podarilo zdolať aj poľské družstvo MKK Pyra Poznaň.

V tomto školskom roku mal náš klub 3 prípravky ( tréneri Stanka Henčeková, Jakub Čomaj a Jolanka Čomajová v spolupráci s CVČ pri ZŠ J. Fándlyho, kde sme mali takmer 50 detí, čo je vynikajúce číslo, vzhľadom na fakt, že všetky deti sú žiakmi jednej školy. Najstarší prípravkári okúsili prvé kontakty so zápasmi, keď boli zapojení do Mikroligy. Postupne sa stretli so všetkými 12 družstvami. Vyvrcholením bolo finálové kolo, ktoré sa uskutočnilo v Senci.

Takisto nemôžeme opomenúť aj akcie, ktoré náš klub organizoval počas sezóny. Začali sme v septembri Basketbalovou Nocou, pokračovali sme v decembri tradičným Mikulášom a sezónu sme ukončovali v júni Seredským streetballom a spoločným rozlúčením všetkých prípraviek. V medzisezónnom období nás bude čakať ešte Seredský Basket Camp.

Okrem súťažných družstiev a družstiev prípravky sme sa venovali aj 80 predškolákom zo 4 materských škôl, ktoré absolvovali športovú prípravu, pri ktorej sa striedali pravidelne dvakrát do týždňa v telocvični ZŠ Juraja Fándlyho.

ŠBK Sereď je klub, v ktorom nám ide najmä o to, aby sa čo najviac detí v našom meste venovalo športu a hralo basketbal, bez ohľadu na to či majú športový talent alebo nie. Základnou filozofiou nášho klubu nie je naháňanie sa za výsledkami, ale  získať pre pravidelné športovanie čo najviac detí a posúvať dopredu každého jedného hráča a hráčku. Vzhľadom na širokú základňu už od materských škôl sa s nikým spájať nemusíme, tak ako to robia niektoré kluby na Slovensku. Jednoducho povedané, pracujeme s tým čo máme a sme radi keď športuchtivých detí zo Serede je čo najviac.

ĎAKUJEME VŠETKÝM RODIČOM A FANÚŠIKOM KLUBU ZA PODPORU POČAS CELEJ SEZÓNY !