Obe naše prípravky sa v nedeľu 18.11. zúčastnili druhého kola Mikroligy. Po úspešnom prvom kole sa naše deti nevedeli dočkať ďalšieho kola.
Naše „A“ družstvo cestovalo do Nitry, kde si postupne zahrali s domácim družstvom BKM SPU Nitra a s družstvom BK Junior Komárno. Chalani sa snažili vkladať do zápasov, to čo sa učia na tréningu a išlo im to výborne. Bolo úžasné sledovať, s akou energiou a elánom hrali chlapci jednotlivé zápasy. Medzi zápasmi nesmeli chýbať aj tradičné mikroligové súťaže.
Naše „B“ družstvo cestovalo opäť do Bratislavy, kde si zmerali sily až s 3 súpermi: BSC Lachova Bratislava, BK Inter Bratislava a GABBO Senec. Dievčatá si v tomto kole zahrali iba proti chlapcom, no nič im na ihrisku nedarovali. Hrali kolektívne, prihrávali si a každej jednej hráčke sa podarilo skórovať. V poslednom zápase už niektoré dievčatá nevládali, no nevzdávali sa a bojovali až do konca. Od ostatných trénerov si vyslúžili pochvalu, že sa chlapcov nezľakli a boli im vyrovnaným súperom, čo nás veľmi teší. Na záver, po odohraní všetkých zápasov, sme si zasúťažili.

Každé jedno dieťa si tento deň náramne užívalo, čo trénerov utvrdzuje v tom, že práca s deťmi má zmysel. Výsledky vôbec nie sú podstatné, išlo o to, aby sa každý zapojil do zápasu a schuti si zahral basketbal. Všetci sme si tento deň užili a tešíme sa na tretie kolo, ktoré sa uskutoční v nedeľu 16.12. Chlapci sa predstavia v Seredi v Sokolovni, kde si zahrajú proti domácej Lokomotíve a Slovanu Bratislava, dievčatá si zahrajú pred domácim publikom proti družstvám BSC Lachova Bratislava a BK Junior Galanta.