V poslednú aprílovú nedeľu sa uskutočnilo posledné, finálové kolo Mikroligy v Senci. Bolo to krásne vyvrcholenie celej mikroligovej sezóny a obe naše prípravky tam samozrejme nesmeli chýbať.

Naše „A“ družstvo si zmeralo sily s prípravkami z BSC Bratislava a to konkrétne s BSC Lachova a BSC Turnianska.V oboch zápasoch chlapci ukázali veci, ktoré sa učia na tréningu a do oboch zápasoch dávali neskutočnú energiu a bojovnosť. Po zápasoch malo každé družstvo vybrať jedného hráča do súťaže 1 na 1. Naše družstvo reprezentoval Jakub Urbánek, ktorý si viedol v tejto hre výborne.

Naše „B“ družstvo cestovalo na finále iba s 9 hráčkami a tak si dievčatá zahrali do sýtosti. V prvom zápase nastúpili proti chlapcom zo Senca, ktorý mali výškovú prevahu, no naše dievčatá nahrádzali tento hendikep rýchlou hrou. V druhom zápase si zmerali sily so seredskou Lokomotívou. V tomto zápase ukázali peknú tímovú hru, keď hrali nesebecky a pekne si prihrávali.

Na záver nesmeli chýbať klasické súťaže: streľba na kôš a zbieranie cukríkov. Po súťažiach organizátori vyhodnotili celú sezónu a každá jedna hráčka a hráč boli odmenení diplomom a medailou za celosezónnu poctivú prácu na tréningoch a zápasoch. V tejto sezóne zažili viacerí prvé kontakty so zápasom a každé dieťa sa postupne zlepšovalo. Dúfame, že im toto nadšenie a zápal pre hru vydrží, čo najďalej.

FOTOGRAFIE