Cez veľkonočné prázdniny, v dňoch 18. – 21.4. sa dve družstvá nášho klubu zúčastnili medzinárodného turnaja v Ostrave. Tohto turnaja sa každoročne zúčastňujú aj družstvá zo známych basketbalových krajín, ako napr. z Maďarska, Slovinska, Lotyšska, Nemecka, atď. Po minuloročnom turnaji v Prahe, sme tento rok zmenili destináciu.

Mladší žiaci mali vo svojej kategórií 14 družstiev. Vo svojej skupine si postupne zmerali sily s družstvami: BCM Olomouc, ALBA Berlin a BA Sparta Praha.

Vo štvrtok nás hneď po príchode čakalo české družstvo z Olomouca. Začiatok zápasu chlapci zaspali, čo súper využil a vytvoril si mierny náskok, ktorý udržal do konca zápasu. Večer, až o 20:30 hod., čakal na našich chlapcov súper veľmi zvučného mena, ALBA Berlin. Ide o nemecký klub, ktorý ma bohatú basketbalovú históriu. Naši chlapci sa tohto súpera nezľakli a nastúpili bez rešpektu. Úvod zápasu im vyšiel bravúrne, keď viedli 15:0. Súper sa počas celého zápasu snažil toto manko stiahnuť a vyhrať, no naši chlapci mu to nedovolili a zaslúžene sa tešili z veľkého víťazstva nad silným nemeckým družstvom.

V piatok mali chlapci na programe posledný zápas v skupine proti basketbalovej akadémii Sparta Praha. Ak chceli chlapci pomýšľať na štvrťfinále, museli tento zápas vyhrať. No zrejme to im príliš zväzovalo ruky a počas celého zápasu sa hľadali a nevedeli sa dostať do tempa. Škoda, že sa v tomto zápase nenašiel nikto, kto by dokázal strhnúť celé družstvo a vyburcovať ho k lepšiemu výkonu. Chlapci tak nakoniec skončili v skupine tretí a čakali ich zápasy v skupine o 9. – 12. miesto, podobne ako mladších kolegov.

V sobotu nastúpili mladší žiaci proti českým družstvám: BK Lions Jindřichuv Hradec a SKB Zlín. Prvý menovaný nerobil našim chlapcom veľké problémy a s prehľadom si pripísali druhé víťazstvo na turnaji. Večerný zápas so Zlínom bol priamym súbojom o konečné 9. miesto v tabuľke. Podobne ako v zápase s Olomoucom, chalani nezachytili úvod a súper mierne odskočil. Chalani sa počas celého zápasu pokúšali vrátiť do zápasu a keď sa im to podarilo, tak opäť začali robiť chyby za chybou a súper im opäť odskočil. Na konci zápasu sa tak Zlín radoval z 9-bodového víťazstva.

V nedeľu na nás čakal posledný zápas proti českému družstvu BK Beroun. Súper sa však na zápas z nepochopiteľných dôvodov nedostavil a chlapci si tak pripísali kontumačnú výhru 20:0. Chalani sa tak umiestnili na konečnom 10. mieste.

Už tretí rok sa tento náš ročník 2006 a ml. mohol konfrontovať so zahraničnými družstvami. Tento rok podali chalani kolísavé výkony. Turnaj našich chlapcov nezastihol v optimálnej pohode, čo mu istotne neprospievali aj zranenia a choroby počas turnaja. Veľkým negatívom bola malá bojovnosť a snaha v niektorých zápasoch. Pokiaľ chlapci bojovali a snažili sa, dokázali hrať s každým súperom vyrovnanú partiu a dokonca boli lepším družstvom na ihrisku. Naša skupina bola hrateľná a naše družstvo malo určite na viac ako bojovať v skupine o 9. – 12. miesto. Preto sa nám 10. miesto máli. Takisto sme miestami predvádzali slabšiu obranu, najmä v hre 1 na 1, čo úzko súvisí s bojovnosťou. Avšak chalanov treba pochváliť za útočnú činnosť, ktorú na turnaji predvádzali a bola na celkom slušnej úrovni, keď si nesebecky posúvali loptu medzi sebou. Naše družstvo odchádzalo nakoniec z turnaja s vyrovnanou bilanciou: 3 výhry a 3 prehry.

Náš klub a mesto reprezentovali: Igor Beno, Adam Cicák, Martin Godály, Ján Hrubý, Andrej Kusý, Ivan Mizera, Ján Mizerík, Sebastian Pasternák, Šimon Pekarík, Martin Šarvaic, Mirko Truong, Milanko Truong,

VÝSLEDKY ZÁPASOV

ŠBK Sereď – BCM Olomouc                                        44:54 (20:30)
Truong Q. 13, Mizera 12, Pasternák 8, Godály 7, Kusý 2, Pekarík 2
ALBA Berlín – ŠBK Sereď                                           40:43 (23:19)
Truong Q. 15, Kusý 14, Godály 7, Beno 3, Pasternák 2, Pekarík 2
ŠBK Sereď – BA Sparta Praha                                    31:58 (15:29)
Godály 9, Kusý 5, Mizera 5, Pekarík 5, Truong Q. 4, Beno 2, Hrubý 1
ŠBK Sereď – BK Lions Jindřichuv Hradec                 41:9 (26:6)
Mizera 13, Pasternák 10, Pekarík 8, Beno 2, Cicák 2, Godály 2, Kusý 2, Mizerík 2
ŠBK Sereď – SKB Zlín                                                  36:45 (15:26)
Mizera 12, Pekarík 7, Godály 6, Kusý 5, Truong H. 4, Truong Q. 2
ŠBK Sereď – BK Beroun                                              20:0 kontumácia