ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava                 37:87 (21:46)
Mizera 13, Mizerík 6, Vranka 6, Godály 4, Truong Q. 4, Pekarík 2, Truong H. 2
ŠBK Fándly Sereď – BK Inter Bratislava                  42:81 (24:48)
Mizera 10, Truong Q. 7, Pasternák 6, Truong H. 6, Godály 4, Pekarík 4, Mizerík 3, Vranka 2

V stredu 1.5. nastúpili mladší žiaci na domácej palubovke posledný krát v tejto sezóne proti lídrovi súťaže. Našich chlapcov tak čakali veľmi ťažké zápasy. Už od začiatku prvého zápasu súper diktoval tempo hry a jednoznačne išiel za víťazstvom. Pozitívom je, že v druhej a štvrtej štvrtine sme so súperom dokázali hrať vyrovnanú partiu. Škoda, že sa našim chlapcom nepodarilo skórovať z jasných šancí, výsledok by bol iste prijateľnejší. Najviac nám robilo problém ubrániť 3 najlepších hráčov súpera, ktorí nám dali 68 bodov z 87. V druhom zápase začali chlapci lepšie ako v prvom, čoho výsledkom bol vyrovnaný stav 6:6 v polovici prvej štvrtiny a súper bol nútený si zobrať timeout. V ďalšom priebehu zápasu Interisti postupne zvyšovali rozdiel v skóre, ale naši chlapci sa nevzdávali a bojovali až do konca. Nakoniec z toho bola celkom prijateľná prehra.
Súper disponoval výškovou prevahou a dominoval vo všetkých herných činnostiach. Chalanov treba pochváliť za obrovskú bojovnosť a snahu, ktorú ukázali v posledných zápasoch. Takisto miestami dokázali hrať so súperom vyrovnanú partiu. Na súpera to však nestačilo, ale keby chlapci premenili viacero jasných šancí, výsledok mohol byť prijateľnejší.
Mladší žiaci sa tak umiestnili v súťaži na 4. mieste, čím zopakovali minuloročné umiestnenie. Nebyť tesných prehier s Levicami a Nitrou, mohlo to byť aj krásne 3. miesto na západe.