MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Fándly Sereď               41:46 (19:28)
Harčár 13, Écsi 10, Vranka 7, Bombera 6, Baša 3, Mizerík 3, Beno 2, Mihalovič 2
MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Fándly Sereď               58:33 (36:9)
Mizerík 13, Harčár 8, Bombera 4, Vranka 4, Beno 2, Ščípa 2

V nedeľu 12.5. nastúpili starší minibasketbalisti na svoje posledné zápasy v tejto sezóne v oklieštenej zostave bez viacerých hráčov základnej zostavy. Chalani však boli odhodlaní bojovať a pobiť sa o čo najlepší výsledok a tak aj nastúpili do prvého zápasu. V prvej štvrtine nedovolili súperovi sa vzdialiť a tak bola prvá štvrtina vyrovnaná. V druhej štvrtine sa nám podarilo odskočiť na dvojciferný rozdiel a v druhom polčase sme výsledok kontrolovali. No do druhého zápasu sme nastúpili ako vymenení. Súper začal obrovským náporom, na ktorý sme nedokázali reagovať. Výkon, ktorý sme podali najmä v prvom polčase bol neakceptovateľný, keď sme sa len prizerali, ako súper poľahky skóruje. V druhom polčase sme si trochu napravili chuť a druhý polčas sa nám podarilo vyhrať.
V oboch zápasoch sme sa trápili s obranou, najmä Andreja Majerníka, ktorý nemal problém si doskočiť loptu pod našim košom. Taktiež nám robilo problém odstavovanie. No chlapcov treba pochváliť za veľkú bojovnosť a energiu, ktorú dali do prvého zápasu a zaslúžene sa tak tešili z víťazstva, aj keď sme nastúpili iba desiati.
Sezónu sme tak ukončili výhrou a prehrou a uvidíme či dnešná výhra bude stačiť na celkové 5. miesto na západe. Škoda, že nám postup do skupiny o 1. – 4. miesto ušiel len o vlások, pretože bolo v našich silách postúpiť. Chalani sa zlepšujú každým dňom a veríme, že na budúcu sezónu sa nám už podarí preniknúť medzi najlepšie 4 družstvá.