Obe naše prípravky odštartovali Mikroligovú sezónu 2018/2019. Pre obe družstvá to boli prvé kontakty so zápasom, i keď v Mikrolige sa nejedná o súťažné zápasy, ale je to hra 3 na 3.
Naše „A“ družstvo sa predstavilo na domácej palubovke, kde privítali 2 súperov z Bratislavy: BK Inter Bratislava a BSC Turnianska Bratislava. Chalani sa s oboma súpermi popasovali výborne a snažili sa do zápasov vkladať, to čo sa učia na tréningu.Zo začiatku niektorí pôsobili trochu ustráchane, no pribúdajúcimi minútami sa postupne osmeľovali a užívali si každú jednu strávenú minútu na ihrisku.  Medzi zápasmi sa uskutočnili tradičné súťaže a to v slalomovom driblingu spolu so streľbou na kôš a súťaž v zbieraní cukríkov.
Naše „B“ družstvo cestovalo do Bratislavy, kde si zmeralo sily s domácim družstvom BK Slovan Bratislava a s družstvom BKM SPU Nitra. Na zápas cestovalo len 10 dievčat, keďže niektorým dievčatám nedovolil zdravotný stav vycestovať. Tak ako pre chlapcov, aj pre dievčatá to boli prvé zápasové minúty na palubovke. Dievčatá v oboch zápasoch príkladne bojovali a nevzdávali sa ani keď nastúpili proti chlapcom z Nitry. Všetky si tieto zápasy užívali a bavili sa basketbalom. Takisto aj dievčatá si medzi zápasmi zasúťažili. Ďakujeme domácemu družstvu za občerstvenie, ktoré pre nás pripravili.

Veľmi nás teší, že si deti tento deň užívali. Výsledky v jednotlivých zápasoch podstatné neboli. Išlo o to aby si všetky deti schuti zahrali basketbal. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční v nedeľu 18.11. „A“ družstvo pocestuje do Bratislavy a „B“ družstvo do neďalekej Nitry.

Poďakovanie patrí všetkým rodičom, ktorí prišli podporiť deti, či už doma alebo v Bratislave.