V nedeľu 17.2. bolo na programe v poradí už piate kolo Mikroligy. Chlapci sa predstavili v neďalekej Galante, dievčatá sa predstavili na domácej palubovke

Naše „A“ družstvo si zmeralo sily s domácim družstvom BK Junior Galanta a chlapcami z BK Inter Bratislava. V oboch zápasoch si chlapci viedli výborne, ukázali pár pekných akcií a čo je super, každý sa snažil vkladať do zápasov to čo, sa učí na tréningu. Každý jeden hráč dnes príkladne bojoval, snažil sa, za čo im patri veľká pochvala. Viacerými prihrávkami sa chlapci dostávali do pekných príležitostí, čo diváci ocenili aj potleskom. Poďakovanie patrí rodičom, ktorí svoje deti povzbudzovali a pomohli nám s odvozom

Naše „B“ družstvo sa predstavilo v našej domácej telocvični. Ich súpermi boli chlapci zo Senca a z BSC Holíčska Bratislava. Opäť sa naše dievčatá museli popasovať s výškovou prevahou súpera, no opäť sa jej nezľakli a bojovali zo všetkých síl. Výborní rodičia hnali svoje ratolesti vpred a príkladne ich povzbudzovali, za čo im patrí veľká pochvala. Takisto im patrí pochvala za výborne občerstvenie, ktoré pripravili pre všetky deti.

Aj v tomto kole sme mohli vidieť, ako deti basketbal baví a ako náramne si ho užívajú. Je úžasné sledovať, ako sa každým dňom, tréningom, zápasom zlepšujú, ako ich ten basketbal začína baviť viac a viac, čo nás veľmi teší a práve ten neskutočný elán a chuť do basketbalu nám trénerom dodáva energiu do ďalšej práce.

Ďalšie kolo sa uskutoční v nedeľu 17.3. Chlapci si zahrajú v Bratislave a ich súpermi budú BSC Holíčska Bratislava, BKM SPU Nitra a Gabbko Senec. Dievčatá sa predstavia v Komárne a zmerajú si sily s domácim družstvom a s Galantou.