ŠBK Fándly Sereď – BK Gabko Senec              48:54 (26:23)
Vranka 13, Beno 12, Mizerík 10, Hrubý 7, Écsi 4, Hatnančík 2, Baša, Bombera, Cicák, Huňady, Mihalovič, Ščípa
ŠBK Fándly Sereď – BK Gabko Senec              57:59 (26:33)
Hrubý 12, Hatnančík 10, Beno 9, Mizerík 9, Vranka 7, Bombera 4, Écsi 4, Huňady 2, Baša, Cicák, Mihalovič, Ščípa

V stredu 30.1. nastúpili starší minibasketbalisti v predohrávaných stretnutiach doma proti Sencu. Ak sme chceli pomýšľať na postup medzi 4 najlepšie družstvá, museli sme zvíťaziť aspoň v jednom zápase. Do prvého zápasu sme vstúpili koncentrovane a vytvorili sme si mierny náskok. Vďaka veľmi agresívnej obrane súpera, zväčša až za hranicou pravidiel, sme mali v prvej štvrtine veľké množstvo trestných hodov, no bohužiaľ sme ich zahodili až 12 a to nám znemožnilo vytvoriť si vyšší náskok (10:6). V ďalšom priebehu zápasu sa družstvá držali bok po boku a žiadne družstvo si nevedelo vytvoriť vyšší náskok a tak zápas bol dramatický až do konca, v ktorom mal viac šťastia súper. Prehra sa nám máli, keďže sme zahodili v tomto zápase až 24 trestných hodov (46/22)!!! Do druhého zápasu sme nastúpili odhodlane s úmyslom odčiniť prehru. V tomto zápase sme paradoxne vyhrali 3 štvrtiny, no aj tak to nestačilo na víťazstvo. Zápas vyústil do dramatickej koncovky, v ktorej mal súper pevnejšie nervy a pripísal si aj druhé víťazstvo.
Chalanom nemožno uprieť snahu, každý ktorý nastúpil, bojoval, čo mu sily stačili. Žiadna lopta nebola pre nás stratená, za čo im patrí veľká pochvala. Takisto sa chlapci navzájom povzbudzovali, pridali sa k nim aj rodičia, za čo im patrí poďakovanie. V telocvični vládla výborná atmosféra. Peknému stredajšiemu večeru chýbala už len čerešnička na torte: víťazstvo.
Tieto 2 prehry nás síce mrzia, no teší nás napredovanie našich hráčov. Minulý rok (21.3.2018) sme s týmto súperom prehrali 18:58 a tento rok sme s ním skoro vyhrali.