ŠBK Fándly Sereď – MBK AŠK Slávia Trnava                   65:43 (39:21)
Mizerík 18, Vranka 16, Bombera 8, Hrubý 8, Harčár 7, Écsi 4, Hatnančík 4
ŠBK Fándly Sereď – MBK AŠK Slávia Trnava                   75:66 (29:32)
Écsi 14, Vranka 14, Mizerík 13, Bombera 9, Harčár 8, Hatnančík 8, Mihalovič 6, Hrubý 1

Starší minibasketbalisti nastúpili na svoj ďalší dvojzápas v skupine o 5. – 9. miesto. Úvod zápasu patril hosťom, ktorý si vytvorili mierny náskok, no v druhej štvrtine chlapci súpera jasne prevýšili, keď túto štvrtinu vyhrali 26:2 a zápas sa v druhom polčase už len dohrával. Vstup do druhého zápasu bol vlažný a zopakoval sa scenár z druhého zápasu v Nitre. Prvú štvrtinu sme prehrali 7:24, no druhá päťka zabojovala a do konca prvého polčasu sa chlapcom podarilo hru vyrovnať. V tretej si chlapci dali pozor aby nám súper moc neodskočil a do poslednej štvrtiny sme išli so 6 bodovým mankom (44:50). V poslednej štvrtine chlapci predviedli útočný uragán, keď za 8 minút dokázali skórovať 31 bodov, čím rozhodli o víťazstve.
V oboch zápasoch sme sa snažili o rýchlu hru založenú na rýchlych protiútokoch, čo sa nám viacmenej darilo, keďže v postupnom útoku sme sa presadzovali cez vysokého súpera veľmi ťažko. Pochvalu za predvedený výkon si zaslúžia všetci hráči, no špeciálne by som pochválil Janka Hrubého, ktorý sa dokázal popasovať a ubrániť vysokého Andreja Majerníka, ktorý nám robil najväčšie problémy. Taktiež treba pochváliť Tomáša Mihaloviča, ktorý sa zlepšuje každým zápasom a do hry dáva neskutočnú energiu.
Ďalší dvojzápas odohrajú starší mini na domácej palubovke v sobotu 4.5. proti Nitre.