Na tretiu adventnú nedeľu bolo naplánované tretie kolo Mikroligy. Obe naše prípravky nemuseli ďaleko cestovať, naše „A“ družstvo sa predstavilo v Sokolovni a naše „B“ družstvo sa predstavilo v našej domácej telocvični ZŠ J. Fándlyho.
Chlapci si pôvodne mali zmerať sily s domácou Lokomotívou a dievčatami zo Slovanu Bratislava. Slovan Bratislava však kvôli chorobe nepricestoval a tak si naši zahrali 2 zápasy proti Lokomotíve.V oboch zápasoch ukázali peknú hru, keď si krásne prihrávali, hrali nesebecky a dokonca sa im podarilo aj v obrane strážiť si svojho hráča. Pochváliť treba všetkých, no špeciálne by sme chceli pochváliť druhákov Alana a Mateja, ktorí sa na ihrisku vôbec nestratili. Chceli by sme poďakovať domácemu družstvu za bohaté občerstvenie, ktoré pre nás pripravili.
Dievčatá na domácej pôde privítali prípravky z Galanty a z BSC Bratislava. Aj dnes dievčatá ukázali, že každým dňom napredujú a dokážu už konkurovať aj ostatným družstvám. Baby všetkým ukázali, že sa netreba báť žiadneho súpera a bojovali naplno, aj keď chlapci z Bratislavy boli vyšší. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí svoje deti neustále povzbudzovali a pripravili pre všetky deti chutné občerstvenie.
Všetky deti si toto basketbalové dopoludnie užívali. Je úžasné sledovať, ako sa každým dňom, tréningom, zápasom zlepšujú, ako ich ten basketbal začína baviť viac a viac, čo nás veľmi teší a práve ten neskutočný elán a chuť do basketbalu nám trénerom dodáva energiu do ďalšej práce.
V tomto kalendárnom roku to bolo posledné kolo. To najbližšie, a to už štvrté, sa uskutoční v nedeľu 20.1.2019. Chlapci privítajú na domácej palubovke družstvá BK Junior Komárno a BSC Lachova Bratislava, dievčatá cestujú do Bratislavy, kde si zahrajú proti domácemu Interu a Slovanu Bratislava.