V nedeľu 20.1. bolo na programe v poradí už štvrté kolo Mikroligy. Chlapci sa predstavili na domácej palubovke, dievčatá cestovali do Bratislavy.

Naše „A“ družstvo si zmeralo sily s chlapcami z BSC Lachova Bratislava a s chlapcami z Komárna. V oboch zápasoch si chlapci viedli výborne, ukázali pár pekných akcií a čo je super, každý sa snažil vkladať do zápasov to čo, sa učí na tréningu. Každý jeden hráč dnes príkladne bojoval, snažil sa, za čo im patri veľká pochvala. Viacerými prihrávkami sa chlapci dostávali do pekných príležitostí, čo diváci ocenili aj potleskom. Poďakovanie patrí aj domácim rodičom, ktorí pripravili pre deti bohaté občerstvenie.

Naše „B“ družstvo sa predstavilo vo veľkej hale na Pasienkoch. Ich súpermi boli domáci chlapci z Interu Bratislava, dievčatá zo Slovanu Bratislava a zmiešané družstvo zo Senca. Opäť sa naše dievčatá museli popasovať s výškovou prevahou súpera, no opäť sa jej nezľakli a bojovali zo všetkých síl. Výborní rodičia hnali svoje ratolesti vpred a príkladne ich povzbudzovali, za čo im patrí veľká pochvala.

Aj v tomto kole sme mohli vidieť, ako deti basketbal baví a ako náramne si ho užívajú. Je úžasné sledovať, ako sa každým dňom, tréningom, zápasom zlepšujú, ako ich ten basketbal začína baviť viac a viac, čo nás veľmi teší a práve ten neskutočný elán a chuť do basketbalu nám trénerom dodáva energiu do ďalšej práce.

Ďalšie kolo sa uskutoční v nedeľu 17.2. Chlapci si zahrajú v Galante proti domácemu družstvu BK Junior Galanta a družstvu BK Inter Bratislava. Dievčatá sa predstavia doma proti Sencu a družstvu BSC Holíčska Bratislava.